Růst spotřebitelských cen v eurozóně v květnu mírně zrychlil na 1,6 procenta z dubnových 1,5 procenta. Uvedl to ve středu statistický úřad Eurostat na svých internetových stránkách. Potvrdil tak svůj první odhad z konce minulého měsíce. V celé Evropské unii inflace zůstala na dvou procentech.

V eurozóně nejvýrazněji zdražila doprava, a to o 5,5 procenta. Nejprudší pokles cen naopak vykázal telekomunikační sektor, kde se ceny snížily o 1,1 procenta. Cílem Evropské centrální banky je držet inflaci ve středně dlouhém období těsně pod dvěma procenty.

Nejvyšší inflaci v květnu v rámci celé Evropské unie vykázalo Řecko, kde spotřebitelské ceny meziročně stouply o 5,3 procenta. V Lotyšku ceny naopak klesly o 2,4 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru