Americká automobilka Chrysler svolává ve Spojených státech do servisů téměř 600.000 vozů značek Jeep Wrangler, Chrysler a Dodge. Důvodem jsou problémy s brzdami a elektroinstalací. Uvedl to v pondělí Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu.

Do servisů se má dostavit 288.968 vozů Jeep Wrangler z let 2006 až 2010, které mohou mít problémy s únikem brzdové kapaliny. Firma svolává také 284.831 malých dodávek Dodge Grand Caravan a Chrysler Town & Country z modelových let 2008 a 2009. Tyto vozy mohou mít závadu v elektroinstalaci, která může způsobit požár ve dveřích.

Již v pátek Chrysler sdělil, že svolává do servisů 25.336 vozů Dodge Caliber a Jeen Compass z roku 2007 kvůli možným problémům s pedálem plynu, napsaly agentury AP a Reuters.

Chrysler loni v červnu opustil bankrotový režim a vytvořil alianci s italským konkurentem Fiat. Ten nyní v Chrysleru vlastní pětinový podíl a ovládá rovněž jeho vedení. V letošním prvním čtvrtletí Chrysler vykázal čistou ztrátu 197 milionů dolarů (4,3 miliardy Kč). Od opuštění bankrotového režimu tak prodělal již zhruba čtyři miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru