„Sony Internet TV“ vychází z konceptu Google TV, na němž se shodli vývojáři Sony, Intelu, Logitechu a Googlu. Představili jej na nedávné programátorské konferenci v San Francisku.

Koncept Google TV je založen na platformě Android a používá prohlížeč Google Chrome. Uživatelé jsou díky němu schopni sledovat a naladit si jak klasické TV kanály, tak se ponořit do světa internetu. To vše se nyní může odehrávat přímo na televizoru. Bude možné jednoduše surfovat po síti jako dnes na počítači.

Nové přístroje podporující službu Google TV využijí nejnovější procesor Intelu Atom CE4100, který je speciálně konstruován pro spotřební elektroniku a který poskytne i veškeré možnosti příjmu v kvalitě domácího kina.

Televizor s internetem se objeví na podzim, zatím jen v USA

Uvedení „Sony Internet TV“ je plánováno na podzim letošního roku, byť prozatím jen na americkém trhu. Produktová řada se bude skládat jak z TV přístrojů, tak i ze set-top boxů vybavených mechanikami Blu-ray.

Současně Sony představila i svůj koncept „Evolving TV“, neustále se vyvíjející televize, která díky novým aplikacím stahovaným z internetu a dalším sofistikovaným možnostem, jako je například multitasking, nabídne možnosti překračující hranice současného konvenčního vnímání. Stále se tím budou rozšiřovat možnosti přístroje.

Sony tvrdí, že díky značné flexibilitě takového přístroje a možnosti jeho „technologického dospívání“ společně s rozvojem platformy Google TV nabídne zákazníkům snadný přístup k širokému spektru domácí zábavy.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru