Cyklisté, turisté i starousedlíci vybírají jídla z prosté tabule popsané křídou. Snad každý na ní najde alespoň jedno, které se za školních let naučil upřímně nenávidět. Boučkův statek je místo, kde je pravý čas staré předsudky zahodit a zjistit, že žemlovku nebo koprovku stojí za to odstranit z indexu.

"Nemáte rezervovaný stůl? Tak to si nesednete," varoval mě spřátelený horolezec, když jsme se zvečera potkali pod Suchými skalami, které se nad vesnicí s vyhlášeným podnikem tyčí. Okolí roubenky obklíčené hradbou dobrých dvou desítek aut mu dávalo za pravdu. Naštěstí zrovna přestalo pršet, a tak jsme ještě našli volný stůl na dvorku. Od venkovního grilu voněly pečené flákoty a cedule v zádveří slibovala rajskou, koprovou, dva druhy guláše, bramborové placky se škvarky, domácí koláče...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.