První gól utkání vsítil už po 55 vteřinách hry finský útočník Petri Kontiola. Vyrovnání z českých holí přišlo na začátku třetí třetiny zásluhou Jakuba Klepiše.

Čeští hráči měli v utkání mírnou převahu, ale nedařila se jim finální fáze, nedokázali ze spousty šancí překonat finského brankáře Rinneho. Zejména Jaromír Jágr měl na čepeli své hokejky snad tři čtyři jasné góly.

Po šedesáti minutách čistého času se nerozhodlo a zápas se dostal do prodloužení, v jehož průběhu sudí sporně vyloučili Jakuba Voráčka. Horkou dvouminutovku ale tři bránící Češi proti čtyřem kroužícím Finům ubránili.
Ani v prodloužení branka nepadla, takže o vítězi rozhodly samostatné nájezdy.

Kašpar i Marek proměnili, Klepiš sice nikoli, ale Finové dokázali Vokouna překonat jen jedinkrát zásluhou Immonena. A to Čechům stačilo na postup.

Ve druhém již odehraném čtvrtfinále porazili favorizovaní Švédové své skandinávské soupeře z Dánska 4:2.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
16:12
Hala je z větší části zaplněna. Mužstva se pomalu připravují k zahajovacímu buly.
16:13
Immonen proti Vampolovi na zahajovacím buly.
16:15
Utkání právě začalo.
16:15
1. minuta: Petri Kontiola po 55. vteřinách posílá Finy do vedení. Kontiola proklouzl mezi českými obránci a situaci sám před Vokounem vyřešil bezchybným blafákem. Finové vedou 1:0.
16:17
2. minuta: Kašpar si tělem dělal prostor za finskou brankou a vybruslil až mezi kruhy, ke střele se ovšem nedostal.
16:19
3. minuta: Oskar Osala vybruslil zpoza branky a nadvakrát ohrozil českého brankáře. Vokoun byl ovšem pozorný.
16:20
4. minuta: Další šance Finů. Immonen našel před českou brankou volného Jokinena. Jeho střelu po ledě Vokoun s vypětím všech sil pokryl.
16:22
5. minuta: Lukáš Kašpar se probíjel útočným pásmem, jeho bekhendová přihrávka však nenalezla českého adresáta.
16:24
6. minuta: Finové jsou zatím mírně aktivnější. Češi se snaží napadat jejich rozrehrávku a zastavovat soupeře ve středním pásmu.
16:25
7. minuta: Jágr posunul za modrou čárou puk na Rozsívala, jeho pokus zápěstím však těsně minul finskou branku.
16:26
9. minuta: Němec zavezl puk do útočného pásma a posunul puk na Červenku. Jeho střelu finský brankář vyrazil před sebe a nekrytý Kašpar mohl dorážet, ale kotouč ho v poslední chvíli nepolechl. Při Finech stálo štěstí.
16:29
10. minuta: Zatím největší šance českého týmu. Jágr zpoza branky přihrál najetému Vampolovi. Jeho bekhendový pokus však orazítkoval pouze boční konstrukci finské branky.
16:32
12. minuta: Prvním vyloučeným v zápase je Jan Marek, který podrazil Pekka Rinneho. Finové budou hrát přesilovku.
16:34
12. minuta: Miattinen se pokusil překvapit Vokouna nahozením od modré čáry. Český brankář jeho střelu vyrazil do rohu.
16:35
13. minuta: Finsku se první přesilovka moc nepovedla. Česi dobře brusí a prvnímu oslabení se v pohodě ubrání.
16:37
14. minuta: Červenka tečuje Němcovu střelu těsně před Rinnen, finský brankář byl pozorný.
16:37
16. minuta: Další Němcovo nahození vyráží Rinne pouze před sebe. Volný puk se pokusil dorazit Tomáš Rolinek, v poslední chvíli ho však zablokovala finská obrana.
16:39
17. minuta: Finové vyhazují na zakázané uvolnění.
16:40
17. minuta: Kvapilovu střelu ihned po buly srazil Kukkonen do ochranné sítě.
16:42
17. minuta: Kukkola vyhodil puk do ochranné sítě a je vyloučen za zdržování hry.
16:42
18. minuta: Čáslavovo nahození tečuje Novotný, puk ovšem těsně minul Rinneho branku.
16:44
20. minuta: Po Voráčkově průniku se ke střele dostal Petr Hubáček, jeho pokus ovšem skončil ve výstroji jednoho z bránících hráčů.
16:47
Skončila první třetina.
16:48
První dvacetiminutovku ovlivnil rychlý gól Finů z hokejky Kontioly. Poté se hrál poměrně vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. Čeští hokejisté zatím nedokázali překonat finského brankáře Rinneho, a tak po prvních dějství vedou Finové 1:0.
16:52
Začala druhá třetina.
17:02
21. minuta: Po strkanicích při úvodním buly vyloučen Jágr a Jokinen shodně za sekání, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
17:04
22. minuta: Češi odehráli ve čtyřech velmi dobré střídání. Blaťákovu a Rolinkovu střelu však zblokovala finská obrana.
17:06
23. minuta: Vatanen a Immonen zatopili české obraně. Vokoun nakonec ani jednou nemusel zasahovat, ale během hbitého finského střídání se hodně zapotil.
17:08
25. minuta: Klepišova svižná střela z levého kruhu rozezněla boční oblouk finské branky.
17:11

26. minuta: Tomáš Mojžíš trefil Miettinena, který se následně dostal do samostatného úniku i přes Mojžíšovo hákování. Vokoun nakonec Miettinenův nájezd pokryl, Mojžíš je ovšem vyloučen.

17:13
28. minuta: Finové během přesilovky nezaznamenali ani jednu střelu. Češi jsou kompletní.
17:14
29. minuta: Jakub Klepiš se snažil překvapit Rinneho z ostrého úhlu, finský brankář vyrazil puk pravým betonem.
17:15
30. minuta: Tomáš Rolinek dostal ideální přihrávku mezi kruhy, při zakončení byl ovšem faulován a Jokinen dostává dvouminutový trest.
17:17
31. minuta: Marek vypálil od modré čáry, Voráček dobře clonil před Rinnem. Finský brankář však i tentokrát kotouč ukryl ve své výstroji.
17:19

31. minuta: Červekna v nadějné pozici trefil pouze Novotného brusli.

17:19
32. minuta: Jokinen zavezl puk do útočného pásma a bekhendovou střelou se snažil protlačit puk mezi Vokounovy betony, český brankář však včas zaklapl mezeru mezi chrániči.
17:22
33. minuta: Aaltonen po dlouhém sólu tvrdou ranou ohrozil českého brankáře. I tentokrát byl Vokoun pozičně bezchybný.
17:24
34. minuta: Finové odehráli výborné střídání. Českým hokejistům se až napotřetí podařilo vyhodilt puk do středního pásma.
17:26
36. minuta: Kvapil se složitě dostával do střelecké pozice, ale nakonec jej zneutralizovala finská obrana.
17:28
37. minuta: Blaťák vystřelil po Rolikově dobré práci v útočném pásmu, finský brankář si připsal další úspěšný zákrok.
17:30
39. minuta: Korpikovski nabral ve středním pásmu rychlost a dostal se před Tomáše Mojžíše. Český obránce si podruhé v této třetině pomohl faulem. Finové budou hrát přesilovku.
17:32
40. minuta: Finům se ani v této přesilovce nedaří a nemohou se na delší dobu udržet v útočném pásmu. Češi jsou v oslabení hodně aktivní.
17:35
Skončila druhá třetina.
17:35
Ve druhém dějství byli diváci svědky podobně vyrovnaného hokeje jako v první třetině. Oba brankáři zatím drží naděje svých celků nad vodou. Finové jsou semifinále stále o krok blíže.
17:37
Začala třetí třetina.
17:49
41. minuta: Jágr se prodral do útočného pásma a skvěle našel před brankou volného Klepiše, který byl ovšem při zakončení faulován. Češi budou hrát přesilovku.
17:52
42. minuta: Jakub Klepiš vyrovnává v přesilovce na 1:1. Blaťák posunul na modré čáře puk na Klepiše, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.
17:53
43. minuta: Obraz hry se nijak nezměnil. Stále se hraje vyrovnaný a opatrný hokej. Poměr střel je nerozhodný 23:23.
17:56
44. minuta: Vampola našel mezi kruhy najetého Jágra, Rinne ovšem vychytal českou hrající legendu.
17:57
45. minuta: Miettinen srazil prudký puk přímo před Červenku, který následně bekhendem mířil mezi betony finského brankáře, Rinne si mezeru mezi chrániči pohlídal.
18:00
47. minuta: Vampola v pádu přihrál před branku volnému Jágrovi. Česká osmašedesátka však i tentokrát ztroskotala na plastronu finského brankáře.
18:02
47. minuta: Voráček se zapomněl v útočném pásmu. Postavení mimo hru.
18:03
48. minuta: Klepišovi přeskakuje puk přes čepel po Rozsívalově přihrávce. Zakázané uvonění a vhazuje se před Vokounem.
18:05
50. minuta: Červenka krásně nalezl před brankou Novotného, který jednou rukou tečoval Červenkovu nabídku. Puk jen těsně minul Rinneho branku.
18:08
51. minuta: Jágr se snažil protlačit finskou obranou, na poslední chvíli ho však zastavil Nummelin. Vhazuje se ve středním pásmu.
18:10
52. minuta: Po spolupráci s Jokinenem se v dobré pozici ocitl Immonen. Vokoun si po čase připsal důležitý zákrok.
18:11
53. minuta: V další šanci ovšem opět český hráč. Roman Červenka pálil z první od pravého mantinelu. Rinne se ve třetí třetině rozchytal a drží Finsko ve hře.
18:14
54. minuta: Střelu Sami Kapanena zblokoval Rachůnek do ochranné sítě.
18:15
55. minuta: Niskalovu střelu od modré čáry vyrazil Vokoun pouze vedle sebe, volně ležící puk finští útočníci nestačili zasunout za ležícího Vokouna.
18:17
57. minuta: Další pohledná akce dvojice Vampola-Jágr. Po Jágrově přihrávce zakončoval Vampola bekhendem z pravého kruhu, Rinne si prostor mezi nohama pohlídal.
18:20
58. minuta: Ani jeden tým nechce udělat chybu. Vokounova rychlá rozehrávka zamezila vzhazovaní v českém obranném pásmu.
18:23
59. minuta: Koukalovu střelu zápěstím od modré čáry Rinne v klidu ukryl ve své lapačce.
18:24
60. minuta: Finové se pár vteřin před třetí sirénou dostali do přečíslení 3 na 1. Hahl vyřešil situaci střelou, ale Vokoun zasáhl reflexivně vyrážečkou.
18:26
60 minut nerozhodlo o vítězi tohoto čtvrtfinále. Za stavu 1:1 bude zápas pokračovat desetiminutovým prodloužením.
18:26
Skončila třetí třetina.
18:27
Začalo prodloužení.
18:27
61. minuta: Výborný vstup české čtveřice do prodloužení. Jágr se dostal do dvou zajímavých střeleckých pozic, Rinne byl ovšem v obou případech bezchybný.
18:29
63. minuta: Rachůnek tvrdé pálí od modré čáry, Rinne ramenem zastavil jedovatou střelu českého obránce.
18:31
64. minuta: Finové aktivní střídání zakončili střelou Miettinena, Vokoun si připisuje první zákrok v prodloužení.
18:32
64. minuta: Nummelin padá po souboji s Jakubem Voráčkem a Finové si zahrají přesilovku 4 na 3.
18:34
64. minuta: Vladimír Růžička si vybral oddechový čas.
18:34
65. minuta: Finové svírají českou obranu. Koukal se štěstím vyhazuje.
18:36
66. minuta: Postavení mimo hru Finů. Do konce oslabení zbývá 18. sekund.
18:37
67. minuta: Korpikovski hledal před Vokounem najetého Miettinena, Voráček se však včas vrátil a nadzdvihl finskému útočníkovi hůl.
18:39
68. minuta: Čáslava nahazoval puk o zadní mantinel, ale Rinne si pro něj přijel a přikryl jej.
18:41
69. minuta: Jágr vzal vše na sebe, vytočil se zpoza branky, ale už nedokázal přesně zakončit.
18:43
70. minuta: Finové drží puk na svých hokejkách. Vše se schyluje k samostatným nájezdům.
18:44
Konec prodloužení.
18:44
Trenéři vybírají po třech střelcích na obou stranách.
18:45
Rolby krouží po ledové ploše a upravují osu hřiště.
18:46
Začínají Češi. Lukáš Kašpar vs. Pekka Rinne.
18:47
Lukáš Kašpar trefuje mezeru mezi Rinneho nohama. 1:0.
18:47
Immonen překonává Vokouna taktéž mezi betony. 1:1.
18:48
Jan Marek se štěstím překonává Rinneho. Češi vedou 2:1.
18:48
Jokinenův blafák Vokoun kryje.
18:49
Jakub Klepiš nedokončil Forsbergův blafák. Češi vedou stále 2:1.
18:51
Kontiola zakončoval podobně jako Jokinen, ale i jeho nájezd Vokoun chytá.
18:51
Češi vítězí na nájezdy 2:1 a postupují do semifinále!
18:52
Velmi vyrovnané utkání skončilo po šedesáti minutách nerozhodně 1:1. Nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Za Finsko proměnil pouze Immonen, z české strany byli úspěšní Kašpar a Marek.