O vítězství Finska nad Němckem rozhodl jediný gól. Ve 26. minutě se trefil Jarkko Immonen a zajistil tak Suomi těsnou výhru 1:0. Němci v závěro odvolali brankáře, ale kýžené vyrovnání to nepřineslo. Finové se po debaklu s Dánskem vrátili do hry o postup ze skupiny D, v posledním utkání se ale v bitvě o vše střetnou s trápícími se Američany. Ze hry nejsou ještě ani Němci, které čeká souboj s již jistým osmifinalistou z Dánska.

Kanada pokračovala v zápase s Lotyšskem v dosavadní jízdě šampionátem. Do vedení šla už ve 2. minutě, kdy se prosadil mladík Tavares. Před přestávkou tým uklidnil nejlepší střelec základní části NHL Steven Stamkos. Skóre pak utěšeně narůstalo, ankonec se zastavilo na cifře 1:6. čestný gól Lotyšů zaznamenal Pujacs deset minut před koncem.

Kanada díky výhře jasně vede skupinu B a bezpečně si zajistila postup do osmifinálové fáze stejně jako Švýcarsko.

Kanada - Lotyšsko 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Tavares (Russell, Perry), 19. Stamkos (Russell, Perry), 26. Giordano (Whitney, Cumiskey), 27. Tavares (Perry), 31. Downie (Burns), 40. Giordano (Kane, Peverley) - 51. Pujacs (Štals, Meija). Rozhodčí: D. Konc (SR), Olenin - Gorděnko (oba Rus.), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 9:7. Využití: 4:0. Diváci: 5501.

Finsko - Německo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 26. Immonen (J. Jokinen). Rozhodčí: Larking, Sjöberg - Eglitis (Lot.), Wehrli (Švýc.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 18.654.