Ústecká likérka Granette, která už více než 150 let vyrábí alkoholický nápoj Stará myslivecká, zjistila, že podobnou lihovinu pod názvem Myslivec vyrábí i severomoravská firma Dr. Marco. "Granette se cítí být jejím jednáním poškozena, považuje ho za nekalou soutěž a chce se právně bránit," uvedl včera mediální zástupce firmy Josef Vejlupek.

Jednatel společnosti Dr. Marco Marek Macej k tomu řekl, že vyrobili prvních 300 litrů lihoviny a nic z této várky zatím neprodali.

Už dříve firma údajně požádala o registraci ochranné známky pod názvem Myslivec Dr. Marco a nyní čeká na její schválení. "Náš nápoj je sice Myslivci podobný, ale je vyroben podle vlastní receptury. Nechtěli jsme nikomu ublížit a udělat nic nekalého. Na úřadu nám řekli, že je možné si takovou ochrannou známku zaregistrovat," sdělil Macej.

"Severomoravská společnost Dr. Marco bezesporu ví, že už více než sto padesát let u nás vyrábíme Starou mysliveckou a jsme majiteli její ochranné známky," řekl ředitel likérky Granette Pavel Kadlec. Granette nyní podniká všechny nutné právní kroky k zamezení obchodní činnosti v souvislosti s novou lihovinou.

Tato kauza se neobjevuje podle Vejlupka na českém trhu s lihovinami poprvé. Podobný případ také v souvislosti s lihovinou Stará myslivecká proběhl v roce 2006 a tehdejší výrobce musel výrobu a prodej svého nápoje do několika týdnů ukončit.

Ústecká likérka Granette v loňském roce utržila téměř miliardu korun, což bylo meziročně o sedm procent více.

Související