Tenistka Lucie Šafářová nečekaně deklasovala ve druhém kole turnaje v Římě 6:1, 6:2 domácí Flavii Pennettaovou, jež právě v areálu Foro Italico předminulý víkend pomohla dvěma body k výhře Italek nad Češkami v semifinále Fed Cupu. Na římské antuce dnes naopak neuspěla Petra Kvitová, která podlehla 3:6 a 4:6 Němce Andree Petkovicové.

Třiadvacetiletá Šafářová, jež se s Pennettaovou ve Fed Cupu neutkala, vyhrála nad dvanáctou nasazenou za 64 minut. Potvrdila tak, že se jí proti této soupeřce daří, neboť ji porazila i ve třetím vzájemném duelu, ovšem poprvé na antuce.

Brněnská rodačka Šafářová vzala favorizované Italce šestkrát servis, sama přišla o své podání jen jednou při vedení 4:0 ve druhém setu. O postup do čtvrtfinále na turnaji s dotací dva miliony dolarů se česká jednička utká s osmou nasazenou Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

S psychickou výhodou dvou vyhraných vzájemných zápasů, navíc bez ztráty setu, šla i dvacetiletá Kvitová do duelu s o dva roky starší Petkovicovou. Nenavázala však na vítězství z prvního kola nad patnáctou nasazenou Věrou Zvonarevovou z Ruska a nepřešla přes druhé kolo, což se jí letos podařilo pouze v únoru v Memphisu, kde hrála semifinále.