Barcelona se částečně rehabilitovala za středeční vyřazení ze semifinále Ligy mistrů od Interu Milán. V domácí soutěži neprohrála už třináct zápasů za sebou. Naopak Villarreal na svém stadionu přerušil sérii šesti vítězství a po vysoké prohře si zkomplikoval cestu do evropských pohárů.

Hosty poslal do vedení v 19. minutě nejlepší střelec soutěže Messi, který převzal v pokutovém území Xaviho přihrávku a i s pomocí teče domácího obránce prostřelil brankáře Diega Lópeze. Druhý gól přidal ve 34. minutě sám záložník Xavi, který zatočenou střelou z trestného kopu oslavil svůj 350. ligový zápas v dresu katalánského velkoklubu.

Třetí branku přidal tři minuty před přestávkou devatenáctiletý útočník Bojan Krkič po precizně zakončené individuální akci.

V 67. minutě sice zdramatizoval utkání kontaktním gólem domácí útočník Llorente, ale na víc už hráči "Žluté ponorky" nedosáhli. Dvě minuty před koncem uzavřel skóre Argentinec Messi, který v domácí soutěži vstřelil už 29 branek.

Zaragoza míří za záchranou

Valencie porazila Espaňol 2:0, po osmi zápasech zvítězila v domácí soutěži na hřišti soupeře a tři kola před koncem si upevnila třetí příčku. Obě branky zaznamenal po přesných střelách zblízka střídající srbský útočník Nikola Žigič.

První gól dal přes dva metry vysoký forvard po hodině hry jen dvě minuty po svém příchodu na hřiště. Podruhé se Žigič trefil čtvrt hodiny před koncem.

Záchraně se přiblížili fotbalisté nováčka Zaragozy, kteří porazili Deportivo La Coruňa na soupeřově hřišti díky Colungově gólu 1:0 a na sestupové příčky mají z patnáctého místa dvoubodový náskok. V dresu hostů, kteří v lize zvítězili po čtyřech zápasech, odehrál celý zápas Jiří Jarošík a dostal žlutou kartu.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:
La Coruňa - Zaragoza 0:1 (50. Colunga), Málaga - Gijón 1:1 (79. Caicedo - 43. vlastní Baha), Tenerife - Santander 2:1 (45. Roman, 56. Ayoze z pen. - 71. Xisco), Valladolid - Getafe 0:0, Xerez - Almería 2:1 (22. Armenteros, 90. Bermejo - 34. Soriano), Espaňol Barcelona - Valencie 0:2 (61. a 75. Žigič), Villarreal - FC Barcelona 1:4 (67. Llorente - 19. a 88. Messi, 34. Xavi, 42. Bojan).