Olomoučtí fotbalisté uhráli v prvním semifinálovém utkání Ondrášovka Cupu v Plzni remízu 2:2 a vezou nadějný výsledek pro odvetu, která se bude hrát na Hané za týden. Domácí dvakrát vedli, ale vedení nedokázali nikdy dlouho udržet, navíc přišli o vyloučeného obránce Bystroně.

Plzeňští slibovali, že si budou chtít vybudovat v domácím duelu dostatečně velký náskok pro odvetu, a tak začali odvážně. Domácí hru režíroval především špílmachr Horváth - pokoušel se střílet, centry vybízel spoluhráče k zakončení, ale uspěl až po půlhodině hry. Nejdříve Lovásik dokázal nadvakrát zkrotit jeho standardku, ale ve 29. minutě se už olomoucký gólman natahoval marně: Horváth si narazil míč s Rezkem a přesně zakončil.

Západočeši se však nechali slibným vedením ukolébat a takřka v zápětí inkasovali. Ve 31. minutě se dostal k odraženému míči uvnitř šestnáctky Ordoš a prokázal střelecké vlohy důležitým gólem, který může mít v pohárové matematice dvojnásobný význam.

Nezměnilo na tom nic, že Plzeňští v přestřelce ze závěru poločasu znovu strhli vedení na svou stranu, protože po dalších sedmi minutách se Kolář ocitl první u míče, který vyrazil brankář Lovásik, a skóroval.

Hostům však vyhovoval otevřený způsob zápasu a nedlouho po přestávce se jim znovu podařilo vyrovnat z Janotkovy penalty, které předcházel v 65. minutě Bystroňův faul na pronikajícího Hubníka. Vedle vyrovnání domácí navíc o faulujícího stopera přišli, protože byl za svůj zákrok vyloučen bez předchozího napomenutí.

Domácí zůstali aktivní i v deseti ahosté využívali každé možnosti k zaútočení, ale především k radosti hostů se na výsledku již nic nezměnilo. Za týden Hanákům bude k postupu stačit i bezbranková remíza.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)

Branky: 29. Horváth, 38. Kolář - 31. Ordoš, 66. Janotka z pen. Rozhodčí: R. Hrubeš - Večeřa, Ubias. ŽK: Onofrej, Hořava, Lovásik, Škerle (všichni Olomouc). ČK: 65. Bystroň (Plzeň). Diváci: 2063.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Jakub Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Rada, Kolář (69. Hájovský) - Střihavka (81. Jiráček), Rezek. Trenér: Vrba.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický (57. Onofrej) - Bajer, Rossi, Hubník, Jan Navrátil (72. Šultes) - Kaščák (84. Hořava), Ordoš. Trenér: Psotka.