Poskytovatel kurzových sázek Fortuna Entertainment Group (Fortuna) provozující síť poboček ve střední a východní Evropě dosáhl v loňském roce čistého zisku 16,9 milionu eur, což je navýšení o 5,5 procenta oproti roku 2008. Uvedené výsledky jsou předběžné a neauditované. Společnost o tom informovala ve své tiskové zprávě.

Skupina podle předběžných údajů přijala v roce 2009 celkové sázky ve výši 338 milionu eur, to je zvýšení o pět procent oproti 322 milionům v roce 2008. Na výsledcích loňského roku se významně podílely i rychle rostoucí tržby z online sázení, které Fortuna poprvé představila v roce 2007 na Slovensku a v roce 2009 v Česku.

„Kromě dalšího rozvoje internetového sázení, které v minulých letech zaznamenalo raketový růst, se letos zaměříme na všech třech trzích i na rozšiřování naší pobočkové sítě. Ve velké míře přitom budeme využívat partnerský model spolupráce s úspěšnými lokálními subjekty,“ uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

Další rozvoj online sázení

Skupina se bude i nadále podle zprávy koncentrovat na další zdokonalování distribuce. Soustředit se bude například na rozvoj pobočkové sítě tak, aby se pobočky pružně přizpůsobovaly klientům a odrážely potřeby zákazníků v jednotlivých lokalitách.

"Důraz bude Fortuna rovněž klást na rozvoj online sázení, zvláště pak na takzvané LIVE sázky. Sázení živě, tedy přímo v průběhu zápasu či závodu, se stalo jedním z nejrychleji se rozvíjejících produktů v oblasti kurzového sázení," dodala společnost.

 

 

Fortuna Entertainment Group (Fortuna) je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Z původně české společnosti založené v roce 1990 se postupem času rozrostla v holding, který nyní působí i na slovenském a polském trhu. V holdingovou společnost se skupina přeměnila v roce 2009.

V současné době má skupina na třech trzích více než 1300 poboček.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru