ING Bank Česká republika loni zvýšila čistý zisk o 289 procent na 925 milionů korun. Na úterní tiskové konferenci to uvedl ředitel ING Bank ČR Rolf-Jan Zweep. Po započtení negativního přehodnocení dluhopisových portfolií banky podle Zweepa vzrostl čistý zisk meziročně o 86 procent na 815 milionů korun.

"Rok 2009 byl pro bankovní trh specifický. ING Group celkově prošla restrukturalizací, která vedla k řízenému snížení aktiv, rizika i nákladů. Aktivity banky v rámci ČR byly zasaženy pouze v omezené míře," uvedl Zweep.

Celkové příjmy banky loni stouply o 87 procent na 2,1 miliardy korun. Zisk před opravnými položkami a rezervami loni stoupl o 253 procent na 1,22 miliardy korun. Provozní náklady se bance loni zvýšily o 13 procent na 881 milionů korun. Objem vkladů na ING Kontu se meziročně zvedl o 30 procent na 60 miliard korun.

ING Bank N.V., která pro aktivity firemního bankovnictví v tuzemsku používá obchodní název ING Commercial Banking, je součástí skupiny ING Group. Ta v tuzemsku sdružuje společnosti jako ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.

ING Bank N.V. byla v České republice založena v roce 1992 jako organizační složka ING Bank N.V. Amsterdam.

ING očkává letos růst o 2,4 procenta

 

ING Bank očekává v letošním roce růst české ekonomiky o 2,4 procenta a v roce 2011 zrychlení růstu nad tři procenta. Na úterní tiskové konferenci to uvedl hlavní ekonom ING Commercial Banking Vojtěch Benda. Většina ekonomů, ministerstvo financí i Česká národní banka předpovídají v letošním roce růst hrubého domácího produktu mezi jedním až dvěma procenty.

Poslední údaje z trhu práce podle Bendy signalizují, že se růst nezaměstnanosti v březnu zastavil; mírné oživení růstu počtu nových pracovních míst podle něj naznačuje postupné zlepšování situace na trhu práce a obnovování spotřebitelské důvěry. "Proto očekávám oživení růstu soukromé spotřeby již ve druhé polovině letošního roku a její pozitivní příspěvek k růstu HDP," uvedl Benda.

Dlouhodobější útlum naopak lze podle Bendy předpokládat u investiční poptávky. "U ní nelze očekávat zásadnější oživení do konce letošního roku," uvedl. Zároveň upozornil, že 16 až 17 čtvrtletí bude ekonomice trvat, než dosáhne objemu produkce srovnatelné s vrcholem v roce 2008.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru