Středočeši, kteří uspěli v baráži potřetí za sebou, dnes vstřelili čtyři branky v přesilových hrách. O dva góly se postaral Tomáš Sýkora.

Hosté nevstoupili do zápasu příliš šťastně. Již po 16 vteřinách byl vyloučen Bombic. Domácí ale úvodní přesilovku nevyužili, gólovou šanci měl jen Fabuš. Schwarze v mladoboleslavské brance prověřil až v 6. minutě Hruška, ale neprosadil se stejně jako na druhé straně Gajovský, jehož blafák skončil mimo.

Mladá Boleslav se do vedení dostala ve 14. minutě, kdy se středem obrany prosadil bek Jiruš. Z vedení se však domácí radovali jen 50 vteřin, než Duda pohotově dorazil nepřesnou Pulpánovu střelu. Středočechům se ale opět podařilo vstřelit soupeři gól těsně před odchodem do šatny. Pětadvacet vteřin před koncem první části se v přesilové hře prosadil tečovanou střelou Fabuš, jehož gól musel potvrdit videorozhodčí.

Chomutov mnoho šancí neměl

Početní výhody a jejich proměňování nakonec zápas rozhodly. Ve druhé části byli současně vyloučeni Mikšovič a Tribuncovs a domácí nabídnutou převahu pět na tři využili. Hanuljaka prostřelil Sýkora. Stejný hráč se postaral ve 29. minutě také o čtvrtou branku domácích, když tentokrát potrestal faul Skořepy.

Tříbrankový náskok domácí definitivně uklidnil a hráči Bruslařského klubu si najednou začali dovolovat a zkoušeli se prosazovat individuálně. Další gól se jim podařilo vstřelit opět v přesilové hře, v níž Hanuljaka překonal Boháč.

O vítězi zápasu a série tak nebylo pochyb. Ve zbytku duelu se přesto na ledě občas jiskřilo, zejména po zákrocích hostů. Chomutov mohl v závěru alespoň upravit skóre při dvouminutové přesilovce, druhý gól však nedal.

Baráž o hokejovou extraligu - 5. zápas:
BK Mladá Boleslav - KLH Chomutov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Jiruš (T. Sýkora, Nouza), 20. Fabuš (Macho), 24. T. Sýkora (Macho, Vrbata), 29. T. Sýkora (Boháč, Nouza), 44. Boháč (T. Sýkora, Nouza) - 15. Duda (Pulpán). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:13. Využití: 4:0. Diváci: 4010. Konečný stav série: 4:1.