Fotbalisté vedoucí Barcelony v 33. kole španělské ligy remizovali v městském derby s Espaňolem na soupeřově hřišti bez branek a ukončili svou sedmizápasovou vítěznou sérii v domácí soutěži. Obhájce titulu, jenž dohrál zápas bez vyloučeného obránce Daniho Alvese, tak vede tabulku o čtyři body před Realem Madrid. Rival v boji o titul má však k dobru nedělní zápas s třetí Valencií.

Klíčový moment derby přišel po hodině hry, kdy musel hřiště po druhé žluté kartě předčasně opustit brazilský krajní bek Dani Alves. Hosté sice i v oslabení měli šance, ale jejich útok v čele s nejlepším střelcem soutěže Messim na pozornou domácí obranu nevyzrál. Svěřencům trenéra Guardioly se tak příliš nepovedla generálka na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Interu Milán.

V dalším dnešním zápase porazila Sevilla na svém stadionu Gijón jasně 3:0 a vrátila se na čtvrté místo, znamenající předkolo Ligy mistrů. Pátá Mallorca ztrácí dva body, má však k dobru nedělní zápas s Pamplonou.

Domácí poslal do vedení už v 8. minutě malijský útočník Kanouté, náskok pojistil v 53. minutě svým jedenáctým ligovým gólem nejlepší střelec Sevilly Luís Fabiano. Na konečných 3:0 uzavřel deset minut před koncem obránce Cala, jenž skóroval v domácí soutěži v třetím zápase za sebou.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
FC Sevilla - Gijón 3:0 (8. Kanouté, 53. Luís Fabiano, 80. Cala), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:0,

1. FC Barcelona 33 26 6 1 80:19 84
2. Real Madrid 32 26 2 4 85:29 80
3. Valencie 32 17 8 7 52:35 59
4. FC Sevilla 33 16 6 11 49:38 54
5. Mallorca 32 15 7 10 50:37 52
6. Bilbao 32 14 6 12 45:44 48
7. Getafe 32 14 5 13 46:40 47
8. Villarreal 32 13 7 12 46:44 46