Páté utkání se hraje v neděli od 17:30 a Mladá Boleslav může potvrdit setrvání mezi elitou na svém ledě.

Domácí vstoupili do zápasu se zjevnou snahou srovnat krok v sérii po středečním zaváhání. Již v začínající šesté minutě byli tomuto cíli o kousek blíže, neboť Skořepa úspěšně tečoval ránu Tribuncovse mimo dosah gólmana Schwarze a Chomutov šel do vedení. V 11. minutě měla Mladá Boleslav možnost na vyrovnání v podobě 24 sekund dlouhé přesilovky pět na tři, ale vlastní nedisciplinovaností se o ni brzy připravila.

Po prohřešcích Středočechů se dokonce vše obrátilo v 74 sekund dlouhou početní výhodu Chomutova čtyři na tři. Po Grofově bombě však Hruška bekhendovou dorážkou ve velké šanci minul. Pár sekund poté sice zakončoval přesněji, ale Schwarz mu radost zkazil. Vzápětí přišel další trest pro Mladou Boleslav, ale ujel Boháč, jehož fauloval Grof, takže se hrálo pár vteřin dokonce jen ve třech na obou stranách. První část skončila nakonec přece jen smírně; v 19. minutě vyrovnal Nouza.

Domácím se podařilo jen snížit

Druhá třetina přinesla více šancí na obou stranách. Nejprve Fabuš zachytil za brankou Hruškovu přihrávku, dostal se před gólmana Hanuljaka, jenže ten jeho bekhendové zakončení přečetl. V končící 26. minutě poslal hosty do vedení po 20 vteřinách hry čtyř proti čtyřem Macho. O chvilku později měl vyrovnání na holi Sup. Po akci s Jirušem byl sice sám před Hanuljakem, ovšem pálil pouze do jeho náruče.

V polovině základní hrací doby hráli Mladoboleslavští 33 sekund dvojnásobnou početní výhodu, ale největší šanci měli v pokračující klasické přesilovce - Handlovský však ze skrumáže neuspěl. Ve 37. minutě zamířil na trestnou lavici Duben a Severočeši toho skvěle využili. Po akci, kterou na samém začátku založil Hanuljak, prolomil svou dnešní střeleckou smůlu Hruška. Jen tři vteřiny před druhou přestávkou ale vrátil Mladé Boleslavi vedení u pravé tyčky zcela zapomenutý Pabiška.

Ve třetím dějství hosté dlouho bránili těsný náskok. Chomutov se pomalu nadechoval k náporu, ale ten přibrzdil na konci 56. minuty faulem Skořepa a Žabka přidal čtvrtou trefu Mladoboleslavských. Přesto přišel dramatický závěr. Necelé tři minuty před koncem si domácí lavička po vyloučení hostí vyžádala oddechový čas a sáhla také ke hře bez brankáře.

V 59. minutě posunul Jindra branku a bylo nařízeno trestné střílení, které však Skořepovi chytil Schwarz. Chomutov hrál chvilku nato dokonce v pěti proti třem a Hruška vykřesal 53 vteřin před koncem alespoň jiskřičku naděje. Do další šance už se ale Chomutov v nervózním konci přes velkou snahu nedostal.