Cílem jejich druhého výstupu bylo nahradit starou nádrž se čpavkem novým zásobníkem. Kvůli komplikacím s jedním z úchytových šroubů se původně plánovaná šestiapůlhodinová operace protáhla o téměř hodinu.

Prvním úkolem bylo odpojit prázdný zásobník, který sloužil osm let, a kanadskou robotickou paží jej přesunout na dočasnou pozici, odkud ho kosmonauti během třetího výstupu do volného kosmu přemístí do nákladového prostoru raketoplánu. Nádrž bude na Zemi v rámci úsporných opatření repasována a zpět k ISS se vrátí raketoplánem Endeavour, jehož let je plánován na konec července.

Pomocí staniční robotické paže astronauti uchopili nový zásobník, velký asi jako lednička, a přemístili ho na pozici původního. Během pátečního výstupu novou nádrž vyjmuli z raketoplánu a uchytili ji provizorně k ISS.

Právě konečné usazení modulu se čpavkem, které probíhalo v neděli, se ukázalo jako nejkomplikovanější část operace. Jeden ze čtyř šroubů, kterými je zásobník k ISS přichycen, nemohla dvojice zašroubovat.

Po dvouhodinovém snažení, kdy použili tlačení i bouchání, vzpurný šroub do drážky najednou zapadl. "To si snad ze mě děláš legraci!" vykřikl podle AP Anderson v narážce na desítky předchozích pokusů šroub uchytit.

Astronauti měli také zapojit rozvody čpavku, to ale kvůli zpoždění bylo odloženo na úterý, kdy tutéž dvojici čeká závěrečný třetí výstup. Amoniak se na stanici používá jako náplň do chladicího systému palubní elektroniky.

Discovery bude u orbitálního komplexu kotvit do příští soboty. Přistání raketoplánu je plánováno na pondělí 19. dubna.