Nokia nabídne ke stažení skladby od velkých nahrávacích společností i od nezávislých firem. V začátcích bude tato služba k dispozici v Číně u osmi modelů telefonů v ceně od 140 eur (3530 Kč).

Nokia představila službu Comes with Music koncem roku 2008 v Británii. Ta měla posloužit jako testovací trh pro novou službu. Nedočkala se však příliš velké podpory od operátorů a velký zájem nebyl ani u zákazníků. Na počátku tohoto roku ředitel divize služeb Nokie Niklas Savander uvedl, že firma se soustředí s nabídkou hlavně na rozvíjející se trhy.

Čína má více než 700 milionů uživatelů mobilních telefonů, a je tak největším mobilním trhem světa. Rozšířené pirátství však omezuje příjmy velkých hudebních a filmových firem na zdejším trhu.

Nokia uvedla, že součástí její služby v Číně nebude software DRM, který omezuje sdílení skladeb mezi různými přístroji. Nokia omezovala použití služby na jiných trzích pouze na jeden počítač a jeden telefon, v Číně však toto omezení nebude platit, napsala agentura Reuters.

Služba Nokia Comes with Music umožňuje zákazníkům za paušální poplatek stahovat po dobu 12 měsíců do svého telefonu a počítače hudební skladby. Stahování není omezeno počtem a uživatelé si mohou nechat v telefonu veškerou hudbu, kterou si stáhli, i po uplynutí doby, na kterou si službu předplatili.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru