Třetí příčka patří dalšímu španělskému fotbalovému týmu Barceloně.

Baseballisté Yankees patří k nejslavnějším klubům světa a tomu odpovídají královské honoráře. Nejlépe placeným hráčem týmu je Alex Rodriguez, který si ročně přijde až na 20,13 milionu liber (568 milionů korun) a patří k nejlépe placeným sportovcům světa.

Za jediným baseballovým týmem v popředí žebříčku se umístila trojice fotbalových velikánů. Real Madrid se na druhé místo dostal především zásluhou obřího posilování v létě 2009, kdy do týmu přivedl Cristiana Ronalda, Kaká či Karima Benzemu, ze kterých udělal jedny z nejlépe placených fotbalistů světa. Hned za Realem se umístily Barcelona s nejlépe vydělávajícím fotbalistou současnosti Lionelem Messim a londýnská Chelsea, na jejíž výplatní pásce figurují i čeští brankáři Petr Čech a Jan Šebek.

V NBA královsky platí, i když je tým poslední

Dalších sedm pozic v žebříčku obsadily basketbalové celky zámořské NBA, mezi kterými jsou i týmy Detroitu a New Yorku. Ty vyplácejí svým hráčům astronomické platy i přesto, že se pohybují na chvostu soutěže a dávno přišly o šanci na play off. Nejlépe své hráče platí Dallas Maverick.

Dvanáctičlenný žebříček uzavírá překvapivě indický kriketový tým RC Bengalúr, kde nejlépe placený hráč Kevin Pietersen ročně pobírá po zdanění 8,2 milionu liber.

Související