Manchester měl v posledních týdnech v domácím prostředí fantastickou formu. Od poloviny prosince doma na Old Trafford v sedmi zápasech neztratil ani bod při skóre 26:0. Liverpool se však statistik nezalekl a naopak sám se prosadil jako první.

Již v páté minutě předvedli hosté rychlý brejk po ose Torres, Gerrard a Kuijt, jehož centr usměrnil hlavou do sítě kanonýr Torres, který oslavil sobotní 26. narozeniny již svým pátým gólem během jediného týdne.

Po 398 minutách tak ukončil čekání Liverpoolu na vstřelenou branku na hřišti soupeře, navíc se po 704 minutách stal prvních hráčem, který dal v lize Manchesteru gól na jeho hřišti.

Jenže s hráči Manchesteru to neotřáslo a již za osm minut bylo vyrovnáno. Záložník Valencia vybojoval pokutový kop pro Rooneyho, kterého sice brankář Reina vychytal, ale míč vyrazil pouze zpět před domácího ostrostřelce, který své zaváhání napravil. Připsal si tak již 26. ligový gól v sezoně.

Po hodině hry pak korejský záložník Pak Či-song hlavou v pádu skóre otočil a zajistil Manchesteru důležité vítězství. Liverpool venku pošesté za sebou nevyhrál a znovu si zkomplikoval boj o postup do Ligy mistrů. Na čtvrtý Tottenham ztrácí čtyři body a má o odehraný zápas více.