Pokud si po domácí remíze 1:1 dělal Stuttgart v Barceloně nějaké naděje, začaly se mu rozplývat velmi rychle. Už ve 13. minutě totiž Lionel Messi ukázal Němcům, že on hraje trochu jinou klasu než oni. Za půlící čárou si vzal míč, zacupital s ním zprava směrem na střed a za hranici šestnáctky krátce švihnul nohou. A míč byl v síti. To vše se zájmem zkoprněle sledovali čtyři obránci Stuttgartu, absolutně neschopní jakékoli protiakce.

Barcelonské menu mělo čtyři gólové chody

Druhé gólové číslo barcelonské exhibice bylo na programu jen o 9 minut později. Mezi Messim, Tourém a Pedrem poletoval kolotoč přihrávek tak dokonale jako v nějaké počítačové hře. Ale míč za Lehmannovými zády byl zcela reálný.

Třetí trefa? Tak to už jsme v 60. minutě. Dani Alves na hranici šestnáctky posouvá míč patičkou, Messi se s ním ladně otočí a znovu roztřepetá síť.

A čtvrtý kousek přidal mladý Bojan Krkič. Na trávníku byl jen pár vteřin, když dostal do běhu přihrávku Ibrahimoviče. A věděl si s ní rady. Barcelonský koncert gradoval...

I Plašil a spol. mezi nejlepšími osmi

Plašilovo Bordeaux vyhrálo v prvním utkání na hřišti Olympiakosu Pireus 1:0. A když v domácí odvetě Gourcuff z trestného kopu po zaváhání gólmana Nikopolidise přidal další trefu do řecké sítě, zdálo se být všechno jasné. Jenže po změně stran postrašil Francouze svým gólem Mitroglu. Olympiakos tak byl v tu chvíli gól od postupu, ale už na něj nedosáhl. Naopak poslední slovo měl domácí Chamakh. Český reprezentant Jaroslav Plašil odehrál za Girondins 83 minut utkání. Naštěstí s ním neotřásl ani brutální faul Derbyshira, po němž Angličan v řeckých službách dostal druhou žlutou a následně červenou kartu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Stuttgart 4:0. Branky: 13. a 60. Messi, 22. Pedro, 89. Krkič. Rozhodčí: Hamer (Luc.). První zápas 1:1, postupuje Barcelona.

Prohlédněte si důležité momenty zápasu:

Bordeaux - Olympiakos Pireus 2:1. Branka: 5. Gourcuff, 88. Chamakh - 65. Mitroglu. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 68. Diarra - 60. Derbyshire, 90(+4). Mellberg. První zápas 1:0, postupuje Bordeaux.

Seznam čtvrtfinalistů: Arsenal, Bayern Mnichov, Bordeaux, CSKA Moskva, FC Barcelona, Inter Milán, Manchester United, Olympique Lyon. Do dvojic je rozdělí páteční los.