Dlouho před svým dnešním koncertem v O2 Aréně ohlašovala německá hardrocková legenda Scorpions, že dvouleté turné, jehož je pražské vystoupení součástí, bude definitivní tečkou za pětačtyřicetiletou existencí kapely. Završí se tak velkolepá kariéra souboru, který jako první dokázal, že kvalitní rocková hudba nemusí existovat jen v Anglii nebo v USA.

Dnes také vydávají Scorpions album Sting In The Tail. Také z něj je znát rozlučková atmosféra. Skoro všemi písněmi prochází jako ústřední motiv oslava rockové hudby a rockerského životního stylu.

Je zajímavé, že téma závěrečného rockerského poselství výrazně ovlivnilo i hudbu Scorpions. Zmizely všechny formální experimenty, orchestrální doprovody, elektronika nebo snaha znít víc americky.

Švédský producentský tým vrátil škorpionskou hudbu k základům, k jednoduchému, přímočarému zvuku a rockerskému patosu, který z kapely zvláště v osmdesátých letech udělal vzor české a moravské scény.

I když na desce není žádná z jejich životních skladeb, jako byly Rock You Like A Hurricane nebo perestrojková hymna Wind Of Change, po mnoha letech se kapele konečně podařilo vytvořit vyvážený poměr mezi pověstnými vypalovačkami a oblíbenými ploužáky.

Od Scorpions nelze čekat nic než starožitný rock, ale jako základ slavnostní atmosféry závěrečného turné nemá jejich sedmnácté studiové album chybu.

Související