Třemi góly v závěrečné půlhodině otočili fotbalisté Realu Madrid utkání proti Seville a díky vítězství 3:2 vystřídali v čele španělské ligy Barcelonu. Obhájce titulu předtím v sobotu zaváhal v Almeríi, kde jen remizoval 2:2.

K obratu zavelel Ronaldo

Real prohrával po vlastní brance Xabiho Alonsa a trestném kopu Dragutinoviče v úvodu druhého poločasu 0:2 a zdálo se, že klopýtnutí svého rivala nevyužije. Svým čtrnáctým ligovým gólem v sezoně však zavelel k obratu Portugalec Cristiano Ronaldo a vzápětí vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Sergio Ramos.

O výhře "Bílého baletu" rozhodl ve druhé minutě nastavení Rafael van der Vaart, když předtím ještě nejlepší střelec Realu Gonzalo Higuaín trefil břevno. Madridský celek je první díky lepšímu skóre a tabulku vede poprvé od konce listopadu, kdy se dostal do čela na skok po jedenáctém kole.

Spasitel jménem Messi

Barcelona v zápase s outsiderem dvakrát prohrávala a poslední půlhodinu navíc odehrála bez vyloučeného Ibrahimovice. Oslabenému úřadujícímu mistrovi zajistil alespoň bod dvěma brankami hvězdný argentinský útočník Lionel Messi. S 19 góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

První branku vstřelil už v 12. minutě přesnou hlavičkou z rohového kopu domácí obránce Domingo Cisma. Messi poprvé vyrovnal tři minuty před koncem prvního poločasu umístěným "padáčkem" z přímého volného kopu.

Almeríi vrátil vedení v 57. minutě vlastním gólem kapitán Puyol, jenž si do branky nešťastně srazil centr protihráče. Další rána pro hosty přišla o tři minuty později, kdy byl za potyčku bez míče přísně vyloučen švédský útočník Ibrahimovic. O šest minut později však podruhé v zápase vyrovnal dvaadvacetiletý Messi, který se v 66. minutě zblízka trefil po nešťastné přihrávce od domácího obránce.

Španělská liga - 25. kolo: Real Madrid - FC Sevilla 3:2 (60. C. Ronaldo, 64. Ramos, 90.+2 Van der Vaart - 10. vlastní Xabi Alonso, 52. Dragutinovič), La Coruňa - Tenerife 3:1 (33. Juan Rodríguez, 55. Guardado, 67. Colotto - 17. Juanlu), Almería - FC Barcelona 2:2 (12. Cisma, 57. vlastní Puyol - 42. a 66 Messi),

1. Real Madrid 25 20 2 3 67:20 62
2. FC Barcelona 25 19 5 1 61:16 62
3. Valencie 24 13 7 4 42:26 46
4. FC Sevilla 25 13 4 8 38:28 43
5. La Coruňa 25 12 5 8 29:27 41
6. Mallorca 24 12 4 8 38:28 40
7. Bilbao 24 11 4 9 32:30 37
8. Villarreal 24 9 5 10 36:37 32