Americký investor Warren Buffett se stal největším akcionářem německé zajišťovny Munich Re. Největší zajišťovna světa v pátek oznámila, že Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway v ní minulý týden zvýšila hlasovací podíl na 5,07 procenta a že ho prostřednictvím opce může zvýšit na sedm procent.

Munich Re dodala, že Buffettovy kroky nepovažuje za nepřátelské, a akcie zajišťovny na to posílily o polovinu procenta. Buffett již je globálním hráčem na trhu se zajištěním. Vedle podílu Berkshire Hathaway v Munich Re má investor ještě tři procenta ve švýcarské Swiss Re.

Munich Re dodala, že Buffett má opci na převzetí dalších 1,945 procenta jejích akcií. Opční podmínky převzetí pro Berkshire Hathaway vyprší 11. března. Buffett se stal největším akcionářem Munich Re a odsunul na druhou pozici správce fondů Blackrock, který má v německé zajišťovně kolem 4,6 procenta.

Finanční ředitel zajišťovny Jörg Schneider minulý týden uvedl, že Munich Re nepovažuje Buffetta za rivala a jeho kroky za nepřátelské. Analytici považují Buffettovo vlastnictví podílu za čistě finanční krok v prostředí, které investor dobře zná. Buffettovi zástupci se k transakci odmítli vyjádřit, napsala agentura Reuters.

Související