Prestižní britský deník The Financial Times sestavil skupinu padesáti nejvýznamnějších podnikatelů z rozvíjejících se zemí, kteří výrazně přispívají k silnému ekonomickému růstu svých regionů. Do vybrané společnosti zařadil deník i nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, majitele finanční skupiny PPF.

Kellner, jehož jmění odhadl v listopadu loňského roku americký časopis Forbes na šest miliard dolarů (111 miliard korun), se tak ocitl vedle šéfů takových gigantů, jako je Ratan Tata z indické Tata Group, Alexej Miller z největší ruské ropné společnosti Gazprom nebo Graham Mackay z jihoafrické pivovarnické firmy SAB Miller, vlastníka Plzeňského Prazdroje.

V padesátce vybraných podnikatelů jsou pouze tři ženy. Regionem s nejvyšším zastoupením je Asie. Manažeři z Číny, Indie a Indonésie tvoří téměř polovinu elitního klubu.

Financial Times sleduje skupinu zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) a další rozvíjející se země již delší dobu. Právě ekonomika těchto regionů zaznamenala v posledních letech prudký růst. 

Britský deník odhaduje, že Čína velikostí své ekonomiky možná přestihne Spojené státy do roku 2041.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru