Finská policie neobvinila bývalého skokana na lyžích Mattiho Nykänena z pokusu o vraždu a neposlala jej ani do vazby. Po jeho nejnovějším projevu domácího násilí proti vlastní ženě na Štědrý den bude šestačtyřicetiletý Fin vyšetřován na svobodě "jen" kvůli týrání a vyhrožování. Navíc dostal nařízeno v rámci předběžného opatření nepřibližovat se až do odvolání k manželce. Oznámila to finská policie v Tampere.

Finská média informovala po vánočních svátcích o tom, že Nykänen pod vlivem alkoholu napadl doma v Ylöjärvi po divoké hádce svoji ženu Mervi kuchyňským nožem a škrtil ji páskem od županu. Při útoku jí způsobil řezné rány v obličeji a na rukách a vyhrožoval jí, že ji zabije. Podle policie se však výpovědi obou aktérů o okolnostech incidentu výrazně rozcházejí.

Šestačtyřicetiletý Nykänen se domácího násilí v minulosti dopustil na manželce opakovaně. V roce 2006 kvůli tomu skončil na čtyři měsíce ve vězení. Za mřížemi pobyl i 13 měsíců za to, že pobodal přítele. Život majitele 19 medailí z mistrovství světa a olympijských her ovlivnily po skončení kariéry problémy s alkoholem.

Související