Zastavení přípravných prací na privatizaci České pošty v žádném případě neznamená, že podnik nepotřebuje koncepční změny. To tvrdí ministr vnitra Martin Pecina, pod jehož resort pošta spadá.

HN: Jakou koncepci má nový šéf podniku vytyčit, když zatím privatizace padá?

Musí pro podnik najít nový retailový byznys. Je to nezbytné, protože poště budou klesat příjmy z dosavadní činnosti. Jednak kvůli zavedení datových stránek, jednak kvůli budoucí liberalizaci poštovních služeb v Evropské unii, kdy ztratí své výsadní postavení.

HN: Odstupující šéf pošty na podobné nové koncepci nepracoval?

Ale ano, dělal na tom. Ale jak mi řekl, po rozhodnutí o zastavení transformace na akciovku prostě už necítil politickou podporu. Jinak jsme si myslím dobře rozuměli.

HN: Jenže se mluví také o tom, že právě za vašeho vedení musel odejít už druhý člověk, jenž měl s poštou co do činění. Před Sedláčkem to byl váš náměstek Zdeněk Zajíček.

To jsou dva úplně rozdílné případy. S panem Sedláčkem jsme se rozešli v dobrém. Se Zajíčkem to tak vlastně zpočátku taky vypadalo, nijak jsem proti němu nevystupoval - ale on mě potom "podkopl" a začal šířit informace, že jsem šel proti němu.

HN: Je vaší největší favoritkou po Sedláčkovi právě Marcela Hrdá?

Nevylučuji to - ale určitě ani nepotvrzuji. Ovšem mám ji určitě "v hledáčku" a podle všeho bude velmi dobrou kandidátkou.

HN: Nicméně - vypíšete na nového šéfa České pošty výběrové řízení?

Budu určitě zvažovat různé kandidáty, ale tu proceduru nebudu nějak formálně označovat. I předchozího ředitele pošty přece prostě jmenoval ministr.

Související

Komentáře ke článku