Ruská média jsou opřesvědčená, že vědí, proč fotbalová reprezentace nepřešla v baráži o postup na mistrovství světa přes Slovinsko. Hráči prý den před prvním zápasem v hotelu popíjeli a kouřili vodní dýmky. Aféru rozpoutal první kanál státní televize a ruský svaz RFU se rozhodl zahájit vyšetřování.

Tvrzení proti tvrzení

Televize přinesla svědectví zaměstnanců moskevského hotelu Mariott Grand o tom, jak hráči ponocovali. Pozornosti se dostalo i zdánlivě neškodné vodní dýmce, jejíž používání není v Rusku příliš běžné. Někteří hráči prý byli viděni v hotelové restauraci ještě v pět hodin ráno. Hráči obvinění popírají.

Po hotelu i televizi teď chce svaz vysvětlení. "Zajímá nás, nakolik lze těmto informacím věřit," uvedl svaz. Teprve poté začne situaci eventuálně řešit s hráči a trenéry. "První kanál je v Rusku velmi respektovaný, takže by nehovořil o něčem, aniž by měl důkaz. Opakuji, musí být přímý důkaz," řekl nizozemský trenér v ruských službách Guus Hiddink.

Hiddink: mít důkaz, hráč končí

"Obvinění jsou vážná, a kdybych ten důkaz měl, každého zúčastněného bych vyhodil z týmu," prohlásil a vzápětí připustil, že podobný problémem už řešil. "Za dobu, kdy jsem u týmu, už jsme měli menší incidenty a hráče jsem varoval před možnými důsledky. Od té doby je ale všechno v pořádku a nemám jediný důkaz, abych o tom pochyboval," uzavřel.

Ruský tým sice 14. listopadu doma vyhrál 2:1, o čtyři dny později ale v odvetě podlehl 0:1 a Slovinci postoupili právě díky gólu vstřelenému v Moskvě.

Související