Nakladatelství Knižní klub se ostře ohradilo proti způsobům Jana Cempírka, který se přihlásil k autorství románu Bílej kůň, žlutej drak. Ten se stal letošním vítězem Literární ceny Knižního klubu, ovšem jako autorka byla uváděna vietnamská dívka Lan Pham Thi, která studuje v Malajsii - a proto se nezúčastnila ani slavnostního předání ceny. To, že román napsal někdo jiný, poprvé naznačil Zdenko Pavelka v Právu. Denisa Novotná z Knižního klubu však v novém tiskovém vyjádření na adresu tohoto novináře píše: "Nejsem sama, kdo je přesvědčen, že dostal od někoho tip a předstíral, že mystifikaci sám postupně vypátral. S jeho 'stopami' by falešnou identitu Vietnamky odhalil jen jasnovidec."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nakladatelství nevěří, že podvod Jana Cempírka měl ušlechtilé důvody. Šlo mu prý jen o to, aby se proslavil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.