Na první Ples před oponou, který uspořádá Národní divadlo Brno v historickém sále Mahenovy scény, pozvali organizátoři moderátora Marka Ebena, pěvce Petera Dvorského i diskotékovou skupinu Boney M.

Předobrazem nové akce je slavný vídeňský Ples v opeře. Společenský večer je zároveň reprezentačním plesem města Brna. Mezi pozvanými umělci jsou také zpěvák Pavol Habera a skupina Olympic, řekla ČTK Šárka Motalová z divadla.

Kvůli plesu překryje hlediště Mahenova divadla zvláštní konstrukce s parketem. Jeviště tak splyne s hledištěm v jeden otevřený prostor. Hosté se usadí ke stolům přímo u parketu i v lóžích po obvodu sálu.
Divadelníci věří, že k úspěchu plesu přispěje slavnostní atmosféra historické budovy, kterou architekti postavili podle vzoru pařížského divadla Palais Garnier. V roce 1882 byla nynější Mahenova scéna prvním výhradně elektricky osvětleným divadlem v Evropě.

Ples se koná 23. ledna. K tanci zahraje Orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno, zazpívají a zatančí sólisté opery i baletu. Na programu je také módní přehlídka zimní kolekce návrhářky Liběny Rochové a dražba ve prospěch Fondu ohrožených dětí.

Ples před oponou sice Národní divadlo Brno uspořádá poprvé, ale už několik let v Redutě připravuje rokokový maškarní bál věnovaný Mozartovi. Geniální skladatel kdysi v divadelní budově na Zelném trhu koncertoval. Rokoková slavnost se tentokrát koná 30. ledna.
Související