Maďarská banka rakouské Raiffeisen International bude kvůli krizi redukovat svou obchodní síť a tento pátek zavře dvacet svých poboček. V Česku rakouská skupina svou pobočkovou síť nebude zmenšovat a naopak počítá s jejím dalším rozšířením, uvedl v úterý pro iHNed.cz mluvčí tuzemské Raiffeisenbank Tomáš Kofroň.

Informaci o zavírání poboček Raiffeisen v Maďarsku v úterý potvrdilo maďarské agentuře MTI i vedení madarské centrály banky.

Zavírání poboček v Maďarsku je součástí úsporných opatření, která rakouská finanční skupina v reakci na krizi přijala. Některé ze zrušených poboček byly přitom otevřeny teprve nedávno.

Propouštění zaměstnanců

Maďarská větev Raiffeisen má nyní 161 obchodních míst, více než šedesát poboček přibylo v posledních třech letech, kdy maďarský trh výrazně rostl. Banka však zatím neuvedla, kolik zaměstnanců v důsledku zavírání poboček propustí.

O plánu na uzavírání některých poboček v evropských divizích rakouské skupiny se již v dubnu v Praze zmínil novinářům šéf skupiny Herbert Stepic. Hovořil přitom o záměru uzavřít zhruba 300 až 400 obchodních míst, která jsou neefektivní, vykázala ztrátu nebo jsou v neatraktivních místech.

Největší část z nich měla být podle něj na Ukrajině, kde má Raiffeisen kolem tisícovky poboček.

Česko jako terč takových úsporných kroků Stepic vyloučil. Podle mluvčího tuzemské Raiffeisenbank Tomáše Kofroně se ani po zavírání poboček v Maďarsku strategie rakouské skupiny v Česku nemění."Budeme současnou síť rozšiřovat zhruba o deset poboček ročně a nová obchodní místa otevírat ve městech nad 50 tisíc obyvatelů,« řekl iHNed.cz Kofroň.

V Česku zatím obecně k rušení poboček kvůli krizi nedochází. Růst výnosů bank sice zpomalil, ale pololetní výsledky významných bank se pohybovaly zhruba na loňské úrovni.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru