Zima, která minulý týden nečekaně vtrhla do Česka, způsobila klientům pojišťoven tisíce škod za celkem desítky milionů Kč. Nejvíce škod způsobily dopravní nehody v horských a podhorských regionech, na nemovitostech pak tíha sněhu, vichřice a následné pády stromů či jiných předmětů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími domácími pojišťovnami.

"Celkově už nám lidé oznámili kvůli sněhu a vichřici z minulého týdne téměř 3500 případů. Denně nám ještě lidé z těchto dnů hlásí zhruba 200 nových škod," řekl ČTK mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Nové pojistné události oznámilo 543 motoristů a 172 majitelů domů, chat a chalup. Předběžné odhady škod jsou desítky milionů korun, dodal.

Říjnová sněhová kalamitu způsobila zejména na Jablonecku a Liberecku klientům Kooperativy 250 škod za necelých deset milionů Kč, uvedl mluvčí Kooperativy Marek Vích. Další stovky pojistných událostí podle něj vznikly na vozidlech.

ČSOB Pojišťovna má po nečekaném nástupu zimy nahlášenu asi stovku pojistných událostí, upozornil mluvčí společnosti Tomáš Hejda. Většina byla hlášena do počátku tohoto týdne, následně již prý nepřibývaly. Počet registrací škod tak byl na průměrném počtu. Zpravidla šlo o menší škody v řádech desetitisíců korun, podotkl.

Škody z extrémního nástupu zimy z minulého týdne zapříčinily pojišťovně UNIQA 40 škod s celkovou škodou odhadovanou na tři až čtyři miliony korun. Šlo především o případy pádu stromu a větví, nehod vozidel, tíhy sněhu nebo zatečení vody do objektu, poznamenala mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru