Déšť a sněžení budou na území České republiky pokračovat až do konce víkendu. Sněhové srážky lze očekávat v polohách zhruba od výšky 500 metrů. Vyplývá to z týdenní předpovědi zveřejněné na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V pondělí by podle meteorologů mělo přestat pršet i sněžit.

Konec týdne bude provázet příliv studeného a vlhkého vzduchu. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od dvou do sedmi stupňů. V noci na neděli pak teplota klesne na jeden až minus tři stupně. Na horách, ve výšce 1000 metrů, lze i přes den očekávat teploty těsně pod bodem mrazu.
V sobotu předpokládají meteorologové na většině území slabý déšť nebo déšť se sněhem. Bude oblačno až zataženo. V noci na neděli a v neděli se pak budou po celé ČR objevovat přeháňky.

Místy připadlo až 20 centimetrů sněhu

I v sobotu se ve vyšších polohách tvoří sněhové jazyky, na horách také závěje. Podle meteorologů přibylo v noci na sobotu v některých místech až 20 centimetrů nového sněhu. Na Lysé hoře v Beskydech ho tak leží již více než metr, v Krkonoších přes 80 centimetrů.

V příštím týdnu by měly nejvyšší denní teploty postupně růst, ve čtvrtek už mají překročit deset stupňů. Noci ale budou i po víkendu chladnější, od neděle do středy se budou průměrné nejnižší noční teploty pohybovat pod bodem mrazu. Od pondělí do čtvrtka by mělo být oblačno, příští víkend se pak zřejmě mohou znovu objevit přeháňky.
Související