Hvězda filmu "Smrtonosná past" se stane šéfem krachující francouzské společnosti Belvedere, která vlastní mimo jiné také polského výrobce vodky Sobieski. Informovaly o tom agentury Reuters a Bloomberg.

"Přál bych si, abych mohl spolupracovat jako vlastník akcií v úzkém kruhu vedení a chtěl bych se plně podílet na další marketingové strategii," řekl Bruce Willis.

Známý herec už stanul v čele společnosti Sobieski vodka a ředitelem společnosti Belvedere by měl být jmenován již na příštím hlavním zasedání akcionářů. Po zveřejnění zprávy, že Bruce Willis se chce stát akcionářem firmy Belvedere a investovat do ní, akcie společnosti posílily o více než 16 procent.

V minulosti si však tak dobře společnost nevedla. Dluhy Belvedere se vyšplhaly do výšky 550 milionů eur a v červenci loňského roku se firma dostala pod soudní bankrotovou ochranu před věřiteli.

Herecká kariéra a obchod

Bruce Willis se nedostal k obchodování poprvé. Kromě šéfování v Belvedere vlastní také nemovitost v Los Angeles, pronajímá byty v Trump Tower v New York City a na Riverside Boulevard na Trump Place. V nabízených nemovitostech na pronájem jsou i domy v Malibu, Kalifornii, ranč v Montaně a plážové domy na Parrot Cay. Vlastní také několik budov v Sun Valley.

Kromě nemovitostí vlastní ještě filmovou produkční společnost Cheyenne Enterprises, kterou odstartoval se svým obchodním partnerem Arnoldem Rifkinem v roce 2000. Jako správná celebrita má i bar zvaný The Mint Bar a mimojiné je spoluzakladatelem Planet Hollywood společně s hereckými kolegy Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvesterem Stallonem.

Vraťme se ale k obchodování s lihovinami, kde Bruce Willis není první filmovou hvězdou, která se vrhla do tohoto zajímavého odvětví. Rapper Sean "Diddy" Combs se spojil se značkou Diageo Plc, což je vůbec největší výrobce lihovin na světě. Pod křídla značky patří třeba výrobce vodky Ciroc.

Rocker Sammy Hagar naopak prodal svoji značku Cabo Wabo, která se orientovala na výrobu tequily. Novým vlastníkem se stala v roce 2007 společnost Davide Campari-Milano.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru