Nejbohatší Čech Petr Kellner si našel nového spojence, kterého chce odměnit majetkovým podílem ve svém impériu PPF. Od ledna bude mít skupina PPF nového spolumajitele a člena vedení, Belgičana Jeana-Pascala Duvieusarta, který dosud pracoval v Rusku pro McKinsey.

"Jean-Pascal obohatí skupinu svými dlouhodobými zkušenostmi v oblasti bankovnictví a restrukturalizace, schopnostmi v rozvoji organizace a svou hlubokou znalostí regionu," uvedl včera zakladatel
a majoritní vlastník PPF Kellner.

Podíl v PPF zatím od Kellnera dostali jen dva lidé. Jiří Šmejc získal pět procent akcií za pomoc při koupi a prodeji televize Nova. Ladislav Bartoníček obdržel 0,64 procenta poté, co s Kellnerem dotáhl do konce spojení České pojišťovny s Generali.

Duvieusart - otec pěti dětí - pracoval pro McKinsey sedmnáct let, naposledy v Moskvě, kde zůstane
i nadále. Kellner o jeho přestupu informoval nezvykle brzy a lze očekávat, že v Rusku brzy přijde s novým významným projektem.

PPF v Rusku kontroluje 29,9 procenta banku Nomos, vlastní banku HCFB, ovládla největšího prodejce elektroniky Eldorado a drží 24,9 procenta ve stříbrných a zlatých dolech Polymetal.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru