Nejbohatší Čech Petr Kellner si našel nového spojence, kterého chce odměnit majetkovým podílem ve svém impériu PPF. Od ledna bude mít skupina PPF nového spolumajitele a člena vedení, Belgičana Jeana-Pascala Duvieusarta, který dosud pracoval v Rusku pro McKinsey.

"Jean-Pascal obohatí skupinu svými dlouhodobými zkušenostmi v oblasti bankovnictví a restrukturalizace, schopnostmi v rozvoji organizace a svou hlubokou znalostí regionu," uvedl včera zakladatel
a majoritní vlastník PPF Kellner.

Podíl v PPF zatím od Kellnera dostali jen dva lidé. Jiří Šmejc získal pět procent akcií za pomoc při koupi a prodeji televize Nova. Ladislav Bartoníček obdržel 0,64 procenta poté, co s Kellnerem dotáhl do konce spojení České pojišťovny s Generali.

Duvieusart - otec pěti dětí - pracoval pro McKinsey sedmnáct let, naposledy v Moskvě, kde zůstane
i nadále. Kellner o jeho přestupu informoval nezvykle brzy a lze očekávat, že v Rusku brzy přijde s novým významným projektem.

PPF v Rusku kontroluje 29,9 procenta banku Nomos, vlastní banku HCFB, ovládla největšího prodejce elektroniky Eldorado a drží 24,9 procenta ve stříbrných a zlatých dolech Polymetal.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru