Zdravotní stav herečky Jiřiny Jiráskové je po operaci dutiny břišní, které se nečekaně podrobila o víkendu, velmi vážný. ČTK to v úterý řekla mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petra Pekařová.

Osmasedmdesátiletá populární herečka byla podle ní přijata ve vážném akutním stavu. "Jednalo se o náhlou příhodu břišní, přičemž nález byl závažný a pokročilý. I nadále (po operaci) je její stav velmi vážný," uvedla Pekařová.

Podle ní je herečka hospitalizována na jednotce intenzivní péče a udržují ji v umělém spánku. "Zatím nelze říci, jak dlouho tam paní Jirásková bude," dodala mluvčí.
Uvedla, že herečka byla v této nemocnici operována už několikrát. "Budeme jí všichni držet palce, aby se z toho vykřesala," doplnila Pekařová. Jiřina Jirásková před dvěma týdny absolvovala dotáčky seriálu Pojišťovna štěstí. Ve stejné době se v Praze zúčastnila tiskové konference k festivalu Novoměstský hrnec smíchu; byla v pohodě a dobré náladě.

V Divadle na Vinohradech, jehož členkou je od začátku 50. let, ještě minulý týden herečka zkoušela s uměleckým šéfem Martinem Stropnickým jevištní verzi filmu Federika Felliniho Zkouška orchestru. V rozhovoru s ČTK označila tento projekt za krásný, i když náročný pro celý soubor. Roli harfenistky alternuje s novou členkou této scény, letošní absolventkou Divadelní fakulty Lucií Polišenskou. Premiéra inscenace je ohlášena na 22. října.

V případě Jiráskové jde už o pátou operaci za uplynulé dva roky.
Související