Elektrárenská společnost ČEZ nově nabízí firemním zákazníkům možnost stanovovat si cenu elektřiny na každý den podle aktuálních cen na velkoobchodním trhu.

Doposud firmy volily mezi ročním, čtvrtletním nebo měsíčním stanovením cen. Firma o novém produktu informovala na včerejším obchodním semináři. Partnerská Česká spořitelna umožní těmto zákazníkům zakoupit finanční deriváty na elektřinu. ČEZ podle mluvčího skupiny Ladislava Kříže reaguje na poptávku velkých firem, které po vzoru západních trhů volají po cenách elektřiny odpovídajících aktuální ceně na velkoobchodních trzích.

ČEZ Prodej bude dodávat zákazníkovi elektřinu za aktuálně platnou cenu silové elektřiny na denním trhu navýšenou o fixní poplatek za každou megawatthodinu. Zákazník bude muset každý den závazně nahlašovat spotřebu na následující den.

Podle ředitele ČEZ Trading Michala Skalky by mohl nový produkt oslovit i v souvislosti s hospodářskou recesí, kdy firmy již nejsou ochotny sjednávat ceny elektřiny na dlouhou dobu dopředu.

Související