Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ve čtvrtek zlevnila své starší vozy Octavia Tour. Modely nesou název Octavia Tour Trumf a jsou zlevněné až o 230 tisíc korun. Automobilka to uvedla v tiskové zprávě.

"Model Octavia Tour je jedním z nejúspěšnějších modelů automobilky Škoda v její novodobé historii. Mimo jiné je nejdéle vyráběný a stále zákaznicky atraktivní. Na základě zvýšené poptávky po akčním modelu Octavia Tour Sun jsme se rozhodli v pokračování této akce za ještě výhodnějších podmínek," zdůvodnil zlevnění Martin Lauer, šéf komunikace Škody Auto.

Navzdory pobídkám ve formě šrotovacích prémií v Německu Škoda Auto za první pololetí prodala 329 tisíc aut, což je meziročně o deset procent méně. Dodávky škodovek obchodníkům poklesly o necelých 26 procent na 262 tisíc aut a výroba se snížila o 30 procent na 247 tisíc automobilů.

Nejvíc se zlevnily kombíky

Nyní stojí nejlevnější Škoda Octavia Tour Trumf v provedení liftback s benzinovým agregátem 1,6 MPI/75 kW a pětistupňovou manuální převodovkou 269 900 korun. To je oproti standardní ceníkové ceně o 120 tisíc korun méně.

Maximální sleva 230 tisíc korun je u modelu Škoda Octavia Tour Trumf Combi s naftovým motorem 1.9 TDI/74kW. Tento vůz stojí od 18. srpna 319 900 korun. Na octavie v nejlevnější verzi se ale musí čekat, žádný dealer je nemá na skladě.

Zlevnil také Hyundai

Od prvního srpna jsou v Česku levnější i vozy značky Hyundai. "Například model Hyundai i30 s benzinovým motorem o obsahu 1,4 litru v kombi verzi je nyní levnější o čtyřicet tisíc korun. Zlevněné jsou i další modely, přitom jsou plně vybavené, mají například na rozdíl od jiných značek i rezervní kola a ne jen sadu na opravu pneumatik," uvedla Veronika Jakubcová, mluvčí značky Hyundai v Česku.

Jiné automobilky zatím na kroky Škodovky a Hyundai nereagovaly.

Jan Klíma, mluvčí společnosti Import Volkswagen Group, mimořádné slevy u dobře prodejných modelů nechápe. "Máme dva zcela nové modely v klíčových segmentech, VW Golf a VW Polo, o které je takový zájem, že nějaké další speciální akce nejsou třeba. Zákazníci nabídku Volkswagenu přijímají velmi kladně, o čemž svědčí dvanáctiprocentní nárůst našich dodávek. Samozřejmě máme i akční nabídky, ale ty jsou dlouhodobé a nevztahují se pouze k letnímu období," řekl Klíma.

"Poskytujeme již dříve oznámené akční slevy na všechny modely značky Ford, a to až do 30. září," připomněl Martin Linhart, mluvčí společnosti Ford Motor Co. v Česku.

Ford současně od srpna zvýšil ceníkovou cenu nejprodávanějších zahraničních modelů Ford Fusion, vyrobených po 3. srpnu letošního roku, o deset tisíc na 308 100 korun. "Za tuto sumu se ale vozy neprodávají. Platí akční ceny, které konkrétně u modelu Ford Fusion začínají na částce 239 990 korun," uvedl Linhart.

Letní slevy aut
319 900 korun
činí po slevě 230 000 Kč finální cena vozu Škoda Octavia Tour Trumf Combi s naftovým motorem 1,9 TDI/74 kW a výbavou obsaženou v paketu Plus.
 474 900 korun
činí po zvýhodnění 70 tisíc cena SUV Hyundai Tucson s benzinovým motorem 2.0 a kompletní výbavou.
 630 400 korun
zaplatí zákazník při nákupu vozu Volkswagen Passat Executive, přičemž ušetří 112 700 Kč oproti původní a shodně vybavené verzi VW Passat Highline.
Související

Komentáře ke článku