Obloha bez mraků s teplotami nad 25 stupňů Celsia, takové počasí slibují meteorologové až do konce tohoto týdne. Po víkendu se nebe nad Českou republikou zatáhne a následující dny by měly být převážně deštivé.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu by čtvrteční počasí v Česku měl ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Bude jasno až polojasno, pouze na severovýchodě území se mohou objevit ojedinělé přeháňky. Teploty vystoupají k 27 stupňům, v 1000 metrech na horách bude kolem 19 stupňů Celsia. Obdobná je předpověď i pro poslední pracovní den.

Víkend pak kromě polojasné oblohy přinese ještě o něco vyšší teploty, mohlo by být až k 28 stupňům. Teplotní rekordy z roku 1992 ale s největší pravděpodobností nepadnou. Před 17 lety se rtuť v pražském Klementinu vyšplhala na více než 35 stupňů Celsia.

Příští týden teploty do 23 stupňů 

V pondělí se letní počasí pokazí, přiženou se bouřky. V následujících dnech by pak mělo pršet a také se ochladí. V úterý bude přes den maximálně 21, v noci pak kolem 18 stupňů Celsia. Po zbytek pracovního týdne by se pak podle meteorologů mohly teploty pohybovat do 23 stupňů, v noci ale klesnou až na dvanáct.

Podle dlouhodobé předpovědi by měl být srpen teplotně nadprůměrný, srážek by naopak mělo být méně než obvykle. Tropická horka, jaká zažili Češi o minulém víkendu, by se však už nemusela opakovat.

Související