Japonský astronaut, který se dnes na palubě raketoplánu Endeavour vrací po více než čtyřech měsících v kosmu zpět na Zemi, k experimentu se spodním prádlem řekl: "S posádkou jsem o tom prádle nemluvil. Ale nosil jsem ho asi měsíc a nikdo ze členů stanice si za celý měsíc nikdy nestěžoval. Takže si myslím, že experiment proběhl dobře."

Nyní na oděv z řady J-Wear, který má pohlcovat nepříjemné pachy i vlhkost a také hubit bakterie, již netrpělivě čekají vědci. Ti Wakatovi přibalili čtyři kusy prádla, křížence mezi slipy a trenýrkami. Materiál je antistatický a nehořlavý, jde o kombinaci bavlny a polyesteru.

Pokud se prádlo z řady J-Ware osvědčí, mohli by si astronauti na ISS, kde nemají možnost si vyprat, brát jen minimální množství oblečení. Přeprava materiálu je nesmírně drahá, a tak by se díky oblečení, které nezapáchá ani po týdnech nošení, mohly snížit náklady.

Jakmile bude vývoj řady J-Ware dokončen, plánuje ho Japonsko nabídnout americkému Národnímu úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a dalším zemím, s nimiž spolupracuje na poli vesmírného výzkumu. Toto oblečení by mohlo být k dostání také v běžných obchodech.

Wakata by měl dnes odpoledne přistát na palubě raketoplánu Endeavour na Kennedyho vesmírném středisku na mysu Canaveral na Floridě.