Od 6. července do 23. srpna na několika scénách proběhne slavný divadelní festival v rakouském Bregenzu. Symbolizuje ho především jeviště plovoucí na vlnách jezera Constance. Letní festival doprovází již od doby vzniku v roce 1946, kdy divadelní prkna nesly dvě bárky.

Festival operuje s paletou divadelních forem a množstvím doprovodného programu. Jeho operní jádro se ale bude opírat o monumentální zpracování Verdiho Aidy, jedné z nejslavnějších a nejhranějších oper historie. Plovoucí scénu široké veřejnosti představila poslední bondovka Quantum of Solace, kde James Bond mezi posluchači objeví několik mocných zločinců, kteří využívají představení Pucciniho Toscy k nerušenému krytí svého tajného setkání. Nicméně, jak prohodí jeden z návštěvníků: "Tosca není pro každého," a skrytá konference tak velmi rychle vezme za své. Film přitom chytře využil skvělých výkonů pěvců i silné vizuální poutavosti zpracování - obřího mechanického oka tyčícího se nad scénou.

Jeviště za jiných okolností slouží i k sportovním přenosům. Fotografie pocházejí ze sobotní kostýmní zkoušky. Libreto napsal Antonio Ghislanzoni, opera je zpívána v italštině s německými titulky.

Více o festivalu ZDE

Související