Výrobce mobilních telefonů Sony Ericsson za druhé čtvrtletí vykázal ztrátu 213 milionů eur, před rokem měl zisk šest milionů eur. Výsledky poznamenala hospodářská krize, uvedl to ve čtvrtek společný podnik firem LM Ericsson a Sony. Firma tak zaznamenala čtvrtou čtvrtletní ztrátu za sebou.

Společnost ve čtvrtletí dodala na trh 13,8 milionu mobilních telefonů, což představuje meziroční propad o 43 procent. Tržby firmě klesly o 39 procent na 1,7 miliardy eur, loni za duben až červen dosáhly 2,8 miliardy.
Analytik EQ Bank Jari Honko uvedl, že zpráva Sony Ericssonu odpovídá obecnému očekávání a podtrhuje, jaké potíže společnost má. "Můj výhled do budoucna je pro firmu docela temný. Neznám žádný kouzelnický trik, který by pozici Sony Ericssonu vylepšil," citovala ho agentura AP.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru