Největší ztrátu v minulém roce z pětistovky největších firem světa utrpěla americká hypoteční agentura Fannie Mae; její záporný výsledek dosáhl 58,7 miliardy dolarů (1,1 bilionu Kč). Druhé místo patří britské Royal Bank of Scotland (43,2 miliardy USD) a třetí americkému koncernu General Motors (30,9 miliardy). Vedle žebříčku 500 největších firem světa to zveřejnil časopis Fortune.

Nejvyšší zisk loni vytvořil ropný koncern Exxon Mobil, který vydělal přes 45 miliard dolarů (přes 840 miliard Kč). Druhé místo obsadil ruský plynárenský gigant Gazprom se ziskem téměř 30 miliard dolarů a na třetím místě byl nizozemsko-britský ropný gigant Royal Dutch Shell, který měl profit přes 26 miliard USD.
Podle tržeb se největší firmou světa v loňském roce stal Royal Dutch Shell. Ten díky tržbám přesahujícím 458 miliard dolarů (8,55 bilionu Kč) sesadil z pozice světové jedničky americkou maloobchodní společnost Wal-Mart Stores, která se propadla až na třetí místo. Před Wal-Mart se dostal rovněž americký ropný gigant Exxon Mobil.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru