Po staletí se malíři snažili překonat jeden druhého v iluzivnosti malby. Technologická, vědecká a opticky podložená pozorování berou za své. Zmlsaní galeristé dokážou stvořit sami, bez malířů, ledasjaké koncepty, jak se dnes říká nedotaženým projektům (špatné malbě). Nebýt nicotnosti Entropy, nebylo by humbuku kolem ní.

Korunu všemu dění nasazuje Vlasta Kirschner - Třešňák. Xkrát prodal lechtivé podobenství odžínovaného papeže, jemuž jako zázrakem nadzvedl komži podzemní větrák navlas stejně, jako Marilyn Monroe. Jeho pozitivně zfetované Rychlé šípy si říkají o žalobu na ochranu osobnosti. Stejně jako odporné výroky kolegy, k němuž se neradno hlásit. Tentokrát ovšem sám umělec překonává ve své ledabylé nedokonalosti i bossy české automobilové lobby.

Pod názvem Dodělané umění - Pravda o Apollu 11 na výstavě v čítárně pražského Unijazzu najdeme levně skoupená idylická zátiší se sudetskými motivy. Při bližším ohledání zjistíme, že se na nejméně čekaném místě zjevují stereotypně pojaté postavy v povědomých skafandrech. Opřeny o lopatu nevěřícně zírají na cosi rozmáznutého, co ulpívá na botě, jež vykonala malý krok pro člověka, ale velký pro lidstvo.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.