Kolekce prvních tří černobílých filmů Romana Polanského - Nůž ve vodě, Hnus a Slepá ulička - zařazuje slavného tvůrce polského původu mezi nejvydávanější zahraniční režiséry na tuzemském DVD trhu. Ze sedmnácti celovečerních filmů, jež pětasedmdesátiletý tvůrce v průběhu téměř půlstoletí natočil, se "počeštěné" edice dočkalo již čtrnáct filmů. Polanského celovečerní prvotina, minimalistické psychologické drama z roku 1962 Nůž ve vodě, získala cenu na přehlídce v Benátkách a jako první polský film také nominaci na Oscara. V zemi svého vzniku ale vzbudila nevoli.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.