Pražská burza následuje negativní Evropu, když většina evropských indexů ztrácí shodně 1,5%. Výjimkou tak není ani pražský PX, který aktuálně odepisuje 1,45 %. Obchodování je spíše klidné, mírně se vybírají zisky. V čele poklesů jsou tituly navázané na cenu ropy, která z pátečních maxim nad 70 USD oslabila pod 68 USD. NWR tak ztrácí 3,36 % (91,81 Kč). Prodává se i ČEZ (-3,08 %, 874 Kč), který se v pátek dotkl úrovně 900 Kč. Na Telefónice O2 CR jsou sice stále vidět prodejci, nicméně již zdaleka nejsou tak agresivní a titul ztrácí jen 0,19 % (414,70 Kč). Do červeného pole se řadí také banky. Komerční banka krátce po otevření zamířila pod 2 800 Kč, nicméně vlna nákupních objednávek ji vynesla zpět k 2 836 Kč (-0,6 %). Erste Bank odepisuje 1,32 % (530 Kč). Jediným rostoucím titulem při téměř nulové likviditě je Philip Morris (+0,16 %, 6 281 Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru