Pražská burza pravděpodobně zakončí další úspěšný týden růstem, když index PX posiluje čtvrtým dnem z pěti. Aktuálně si PX připisuje 1,37% a následuje tak pozitivní Evropu. Největší nárůst zaznamenávají akcie CETV (+5,66%, 406,8 Kč), přestože řada investorů přistoupila k realizaci krátkodobých zisků. Akcie včera v USA posílily téměř o 7%. Nicméně prostor pro další růst je stále otevřený. O 3,68% roste Erste Bank (538 Kč), kterou dnes podpořila zpráva o navýšení podílu španělské investiční společnosti Criteria a včerejší prudké posílení amerických bank. Na úrovni 20 EUR resp. 540 Kč však narazila na odpor. Komerční banka pak přidává 2,15% posílena nákupním doporučením od Deutsche Bank. Telefónica O2 CR přešlapuje na místě (+0,10%, 415,30 Kč), stejně tak ČEZ (-0,16%, 888,50 Kč) neopouští úrovně kolem 890 Kč. 1% při nízké aktivitě odepisuje Pegas a Unipetrol. Obecně trhy čekají na data ohledně americké nezaměstnanosti v 14:30 hod.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru