V porovnání s většinou fotografů, kteří se snaží zachytit "pravý okamžik" během tisíciny vteřiny, se zdá, že to Jiří Šigut s dobou expozice poněkud přehání. Zatímco v osmdesátých letech se ještě spokojil s několika minutami, později se zbavil fotoaparátu, aby mohl exponovat po dobu několika dnů či týdnů přímo na fotopapír.

Zdá se, že pro Šiguta objevování nekončí. Dnes se pokouší zachytit celé zážitky na své oblečení. Průřez tvorbou stále slavnějšího fotografa nyní představuje liberecká Galerie U Rytíře.

Ne o kvalitu a srozumitelnost fotografií, ale právě o celé zážitky jde Šigutovi především. I proto snímky doprovází jednoznačné názvy a u novějších také zápisky z deníku, které odhalují jeho pocity, rituály a podrobnosti týkající se vzniku obrazů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.