Pražská burza se dnes nepřipojila k převážně kladné Evropě, nicméně index PX se pohyboval po celé dopoledne blízko nuly (PX -0,19%). Nálada je klidná, aktivita investorů je soustředěna u akcií Telefóniky O2 CR a ČEZu. Telefónica O2 CR nadále zůstává pod prodejním tlakem, který je ovšem tlumen nákupy investorů s vidinou zářijové dividendy. Její cena se tak po té, co vyklesala na úroveň 408 Kč, vrací na 410 Kč a níže neklesá. (-1,32%). Zobchodovaný objem se opět blíží 400 mil. Kč. ČEZ krátce po otevření těsně minul hladinu 900 Kč, aktuálně však převažují prodejci a propadá na 884,5 Kč (-0,62%). K růstovým titulů se dnes řadí Komerční banka (+2,36%, 2735 Kč), která těží z nového doporučení "koupit" od UBS s cílovou cenou 3500 Kč. CETV při nízké likviditě posiluje o +3,80% (382 Kč). Erste Bank sice ve Vídni otevřela na 490 Kč, poměrně snadno se však dostala zpět nad 500 Kč a při ceně 506 Kč ztrácí jen 0,57%.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru