Včerejší vývoj vůči oběma hlavním měnám byl mírně odlišný. Koruna vůči euru již od ranních hodin oslabovala a celkově si pohoršila přibližně o 15 haléřů. V závěru dne korigovala a zakončovala slabší kolem 26,75 EUR/CZK. Akciové trhy tentokrát nenabídly vodítko a přešlapovaly na místě. Při tomto vývoji neměly ani regionální měny důvod k dalším ziskům. Koruna je i nadále bez důležitějších makrodat a klíčová bude situace na hlavních trzích, spolu s mírným návratem averze k riziku. Vůči dolaru si však středoevropské měny nepohoršily. Koruna zavírala kolem 18,70 USD/CZK.

Dnes ráno krátce po deváté hodně však dolar začal umazávat své ztráty vůči euru. Proto se i na párech USD/CZK, EUR/CZK zahajuje směrem na sever. Koruna tak volně navazuje na včerejší oslabování a dostává se nad úroveň 26,80 EUR/CZK. S trhem by mohly částečně pohnout evropská makrodata v 11 hodin a následně výsledky z americké ekonomiky (ADP, ISM).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru