Více než čtyřicet let po smrti se nejslavnější z belgických umělců dvacátého století, surrealista René Magritte (1898 až 1967), dočkal vlastního muzea. Pro veřejnost bude otevřeno dnes.

Muzeum našlo místo v pětipodlažním neoklasicistním domě, bývalém hotelu Altenloh, na Královském náměstí v centru belgické metropole, stalo se součástí Královského muzea umění a je unikátní tím, že vzniklo díky velkorysé finanční podpoře soukromé firmy GDF SUEZ.

Ta proměnila bývalý hotel nákladem 6,5 milionů eur v dva a půl tisíce čtverečních metrů výstavní plochy a nejmoderněji vybavených archivních prostor. Takový vstup soukromých peněz do budování státních sbírek je v Evropě ojedinělý a v Belgii první svého druhu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.